Javascript - Php

ThomaS

Zdravím,

Už dlhšiu dobu sa mi vôbec nedarí vyriešiť jeden problém, na webe mám tri php funkcie ktore sa dokopy načítavaju skoro 10 sekund takže celý web stým vo výsledku načítava 10 sekund čo je strašne veľa.. tie funkcie su na zistenie stavu CPU/RAM/HDD na vzdialenom servery takže urychliť sa to moc neda záleži to na rýchlosti ssh.. samostatne to trva tak do dvoch-troch sekund každé väčšinou. Potrebujem preto aby sa prv web načítal bez toho a na mieste toho zobrazil len nejaký gif načitania nejaku blbosť a potom po načítani celeho webu už samostatne načítalo tie funkcie a doplnilo ich tam, nahradilo za ten gif. Snad ste pochopili, u týždeň si stým neviem rady.. potrebujem aby sa prv web načítal bez toho a potom toto samostatne už bez ohľadu na čas. Ako by sa to dalo nejak spraviť?

Komentáre

Revi

Dobrý den.... Odporučam vám si to zacachovať alebo načítavať cez Ajax napr tento PHP subor a posielať si len JSON ktory sa zacachuje síce nebude to furt realtime ale tak napr za pol hod sa to napr zmaže a ptm to vypíše realne data..... Napríklad websupport.sk tiež hned neukazuje realtime data ale až po polhodine či hodine je to presne z tohoto dôvodu aby to nespomaľovalo každym refrešom stránky server.....

Snád som pomohol :)

Prihlásiť sa pre pridanie komentára