Technológie

Služba ponúkne bezplatný prístup na jeden mesiac od registrácie používateľa, potom bude za neznámu cenu.

Revi Publikované 21.08.2019 15:03
S blížiacim sa uvedením nových iPhonov sa dozvedáme viac detailov o pripravovanej službe Apple Arcade, ktorá ponúkne hry formou predplatného. Arcade už testujú zamestnanci firmy a na verejnosť sa vďaka portálu 9to5Mac prvýkrát dostali obrázky z prostredia obchodu.

Redakcia získala prístup k verzii Arcade pre operačný systém Mac. Rovnaké prostredie a funkcie by ale mali byť dostupné aj pre mobilný systém iOS.

Program je testovaný momentálne interne, pričom prezrádza, že test skonči s uvedením iOS 13. Nové verzie operačného systému má Apple vo zvyku uvoľňovať v období uvedenia nových iPhonov, takže Arcade by mohol byť spustený niekedy v polovici alebo koncom septembra.

Prístup k službe momentálne stojí 49 amerických centov, čo však zrejme nebude skutočná suma aj pre bežných používateľov po verejnom spustení služby. Koľko si Apple bude účtovať za predplatné, nie je známe. K dispozícii však má byť aj štartovací mesačný prístup k službe zadarmo.

Samotné hry budú prezentované formou relatívne veľkých ikon, pričom inštaláciu je možné vykonať jedným kliknutím podobne ako v App Store.