Technológie

Navigácia pomocou rozšírenej reality od Google je konečne dostupná pre naše smartfóny!

Striker Publikované 12.08.2019 20:57
Po niekoľkomesačnom čakaní si môžeme vyskúšať novú funkciu Google Maps Live View aj na našich smartfónoch.

Google sa začal v poslednej dobe výrazne zameriavať na svoju navigačnú aplikáciu Google Maps a servíruje nám jednu novinku za druhou. Tou najvýraznejšou za posledné obdobie je určite funkcia Google Maps Live View, o ktorej nám spoločnosť povedala ešte začiatkom tohto roka. Po niekoľkomesačnom uzavretom testovaní si ju konečne môžeme vyskúšať aj my.

Funkcia má zjednodušiť navigáciu pre peších turistov – najmä pri cestovaní po neznámych mestách. Funguje prostredníctvom rozšírenej reality a v reálnom čase. V podstate vám stačí namieriť kameru smartfónu na svet okolo vás a systém vám doň automaticky vloží šípky a informácie. Vďaka nim sa môžete jednoduchšie orientovať medzi budovami a cestami.


zdroj: maxpixel.net

Live View je dostupné pre Android zariadenia podporujúce ARCore a iPhony s ARKit. Aktualizácia s touto novinkou bude postupne prichádzať do našich zariadení v priebehu tohto a budúceho týždňa. Spustiť ju môžete priamo v aplikácií tak, že zadáte cieľ svojej cesty a nastavíte si možnosť chôdze. V dolnej časti by sa vám malo objaviť tlačidlo Live View.